Dzień ślubu to zdecydowanie jeden z najważniejszych dni w życiu każdego mężczyzny. Każdy z nas chce wypaść doskonale, a jednym z najważniejszych elementów zaślubin jest strój weselny. Zapewne nie raz już się zastanawiałeś jaki garnitur powinieneś wybrać? Jaki będzie do Ciebie pasować? Tak naprawdę nie ma na to jednej prostej odpowiedzi, ponieważ na wybór Twojego stroju składa się wiele istotnych detali, które razem stworzą Twój idealny ślubny wizerunek.

Uroda Pana Młodego

Najważniejsza kwestia w stylizacji Pana Młodego lecz niestety bardzo często pomijana. Musisz pamiętać, że kolor Twojego stroju dobiera się przede wszystkim pod Twój typ urody, a nie pod kolor przewodni wesela. Osoba o jasnej karnacji skóry będzie źle wyglądała w czarnym kolorze ponieważ jeszcze bardziej podkreślimy bladość skóry. Mężczyzna o ciemnych włosach będzie dobrze wyglądać w kolorze bordowym, ale i tu trzeba uważać czy przypadkiem Pan Młody nie ma lekko zaczerwienionej skóry ponieważ bordo jeszcze bardziej to uwidoczni. Jest bardzo wiele niuansów na, które trzeba zwrócić uwagę.

Suknia ślubna Panny Młodej

Podczas uroczystości zaślubin powinniście razem tworzyć wspólną całość. Tak, aby Wasze kreacje do Was pasowały. Ważny jest tutaj kolor sukni ślubnej, ale i też jej fason. Jeżeli Twoja przyszła żona wybrała fason księżniczki z połyskującymi kryształami, a Tobie marzy się garnitur w rustykalną kratę, to niestety będziecie wyglądać jak z dwóch różnych światów kompletnie do siebie nie pasujących. W tym przypadku świetnie sprawdzi się smoking, garnitur smokingowy lub garnitur trzy częściowy. Jeśli Panna Młoda wybrała suknię w stylu boho, to wówczas świetnie sprawdzi się wspomniana wyżej krata lub butelkowa zieleń. Jeśli chodzi o smoking, to trzeba być ostrożnym w bardzo skromnej stylizacji boho ponieważ możesz przyćmić Pannę Młodą, a chyba każdy z nas chce tego uniknąć

Sylwetka Pana Młodego

Twoja kreacje powinna podkreślić wszystkie atuty Twojej sylwetki, a ukryć jej mankamenty. Jeśli jesteś nie wysoki to świetnie sprawdzi się smoking z kołnierzem szalowym, który optycznie wydłuży Twoją sylwetkę. Natomiast jeśli chcesz podkreślić Swoje ramiona to idealnie sprawdzą się szerokie klapy frakowe. Oczywiście równie istotny jest sam wzór tkaniny, który może okazać się zgubny dla Twojej sylwetki np. Panowie o większej sylwetce muszą uważać na linie poziome, które jeszcze bardziej ją powiększą.

Na inne okazje

Zawsze musisz zadać sobie pytanie czy chcesz mieć garnitur ślubny również na inne okazje czy mimo wszystko w tym wyjątkowym dniu chcesz podkreślić fakt, że to Ty jesteś Panem Młodym i koniecznie musisz się wyróżnić na tle męskiej części gości, którzy będą również w garniturach. Smoking sprawi, że z pewnością się wyróżnisz i będziesz prezentować się z klasą i elegancją jednak pamiętaj o tym, że np. nie założysz już go do pracy.

Teraz już dokładnie wiesz jakimi kryteriami powinieneś się kierować podczas wyboru stroju na własny ślub. Zapraszamy Cię gorąco do naszego salonu, a nasz ekspert pomoże wybrać dla Ciebie idealny garnitur lub smoking

ADD COMMENTS